Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

Na této stránce jsme vybrali z dlouholeté  historie obrázek naši  práce v letním dětském táboře ZELENÝ HÁJ      v letech 1984 až 1989.

A ZAČÍNÁME ROKEM 1984..............

ROK 1984

Rámcový program byl zaměřen ke 125.výročí založení podniku ŠKODA PLZEŇ a celotáborová hra nesla název "Cesta vesmírem". Na památku za plnění úkolů této hry dostalo každé dítě pamětní list podepsaný prvním čsl.kosmonautem Vladimírem Remkem,který také náš tábor navštívil.

Tábora se zúčastnilo 150 dětí,kteří byly rozděleni do 14.oddílů.Na táboře probíhala i výuka RJ za účasti dětí z města Sverdlovsk.Uskutečnily se exkurze do CHKZ  Staňkov a ZPČ mlékáren Klatovy-provoz Merklín.

Kultura- filmy - Chvilka v krabičce zápalek,Profesoři za školou,Pes na palubě,S tebou mě baví svět,Což takhle dát si špenát a Údolí krásných žab,

Soutěžní večery - Zpívá celá rodina,Buď a nebo,Soutěž tanečních párů,Gastronom 84, Háj Hity 84 a Večery družby.

KDO SE O NÁS STARAL : VAŠEK šPAČEK,JIRKA ŠRÁMEK,SYLVA BAŽANTOVÁ,MuDr RUDA KOTAS,MuC EVA KRÁSNÁ,KAREL JEŽEK,VAŠEK HRABÁK,VLAĎKA KUBÍČKOVÁ,MARIE ČEŇKOVÁ, JARMILA ŠINDELÁŘOVÁ,VENDULA KASLOVÁ,JANA ZAJIČKOVÁ,JANA STAHLOVÁ,MARIE KARBANOVÁ,MuDr IVA LEVOROVÁ,MuDr LENKA SKALNÍKOVÁ, DANA MIKSANOVÁ,JITKA PĚCHOUČKOVÁ,,JANA PECHOVÁ,DÁŠA OLLARIOVÁ,JANA ZACHOVÁ,JANA VÁCHALOVÁ,DANA NEZBEDOVÁ,ING.PETR BAROCH,MILAN SOBOTA,IRENA BÍLKOVÁ,MIRKA METLICKÁ,JINDŘIŠKA KUBÍKOVÁ,,JAROSLAV BAŽANT,ZDEŇKA MOTTLOVÁ,JANA KRÁLOVÁ,ALENA ČECHOVÁ A MICHAL STOCKERT.

ROK 1985

Rámcový plán byl zaměřen ke 40.výročí osvobození Československa a celotáborová hra nesla název  "Cesta osvobození ". na památku po splnění úkolů této hry dostalo každé dítě pamětní list podepsaný plk.Rudolfem Burdou příslušníkem 1.čsl.armádního sboru v Sovětském svazu. Pro nejmladší děti pak byla připravena celotáborová hra "Řád pohádkové říše".

Tábora se zúčastnilo 138 dětí ve 14 - ti oddílech. Současně probíhala výuka RJ za účasti děti ze Sovětského Svazu (Sverdlovsk).

A NYNÍ PERSONÁL : - nové tváře... MuDr Eva Krásná, Palageja Tolarová,Milan Kúdela,Jana Pokorná,Jana Hudecová, Iva Kačková,Iva Hekrová,Hanka Turečková,Renata Hánová,Hana Čejková,Míra Steiner.Naši praktikanti : Pavla Hrabačková,Renata Šrámková,Martina Medlenová,Jarda Vlasák a Monika Králová.

ROK 1986

Rámcový plán byl zaměřen pro starší oddíly na plnění úkolů etapové hry "Po stopách statečných " a pro mladší pak "Řád  knižních a filmových hrdinů ". po skončení tábora dostalo každé dítě podle věkové kategorie buď  "Řád filmových a knižních hrdinů " , nebo pamětní list s podpisem autora knihy "Sázka na černého koně "  pana  Slacha.

Tábora se zúčastnilo 157 dětí rozdělených do 14 ti oddílů. Na táboře probíhala výuka RJ,neboť za hosty jsme měli děti ze Sovětského svazu z družebního města Sverdlovsk ( Jekatěrinburg).

Nové tváře v táboře ...........MuDr Hanka Hecová,Jarmila Hájková,Anička Chodorová,Libor Duchek,Renata Dvořáková,Helena Hanzlíková,Hanka Klírová, Jirka Podskalský,Jirka Kavka,Jitka Džavíková,Míra Heřman,Dan Sedláček,Martina Tůmová,do kuchyně pak Milan Vojta a Jitka Vojtová. Praktikanti..... Monika Králová,Martin Vališ,Jitka Hudecová a Kamila Moldánová.

ROK 1987

V tomto roce byl rámcový plán zaměřen  na plnění celotáborové etapové hry pro mladší děti" Řád knižních a filmových hrdinů" a pro starší děti pak etapová hra na téma "Táborové stuhy".

Tábora se zúčastnilo na 153 dětí,v táboře probíhala i výuka RJ s dětmi z družebního města Sverdlovsk (Jekatěrinburg).

Zdařílé akce v táboře.... filmový festival dětí,diskotéky,táborová pouť,soutěžní večery,večery družby,exkerze do podniku Ostrov - výroba trolejbusů. Účast studia Kamarád ČST Praha s postavičkami Jů a Hele. a vystoupení skupiny historického šermu GOTIKA.

Za zvláštní pozornost stojí vybudování putovního tábora u rybníka v Bukové , kde se vystřídalo ve třídeních cyklech celkem 8 oddílů v době od 5.- 13.července 1987.

A opět nové tváře mezi personálem.....zástupce ing.Tomáš Kinský,zdravotnice MuDr Marcela Rousová,Iveta Stehlíková,Bohunka Mauritzová,Ivana Kačková,,Lenka Borovanská,Šárka Šimandlová,Martina Medlenová,Michal Stockert,Marian Dufek,Alena Boubínová,Jarda a Sylva Bažantovi.

Provozní pracovníci : Míla Míč,PhDr Vašek Hradecký,Marcela Dvořáčková a Blanka Motejzíková

ROK 1988

V tomto roce byl plán tábora zaměřen na etapovou hru "Cesta vesmírem "- expedice MARS-ZEMĚ.Tábora se zúčastnilo 152 dětí včetně dětí ze Sverdlovska (Jekatěrinburg).

Program byl jako každý rok velmi bohatý a pestrý. Namátkou jmenujeme alespoň některé akce : stanová základna na Bukové, filmový festival dětí,táborová olympiáda,exkurze do závodu GAMA V TRHOVÝCH SVINECH,výlet do Domažlic s návštěvou Chodského hradu a do pekárny v Merklíně.Kulturní akce : Zlatý slavík 1988,soutěž "Z pohádky do pohádky", soutěž tanečních párů,velká revue "Jedeme dál " a noční pohádka "O šípkové růžence ".

Nové tváře : Dana Milotová- sportovní vedoucí,Angelika Slavíková,Dita Bednářová,Jindra Šnajdrová,Šárka Kalinová,Renáta Šrámková,ing.Jana Šrámková,Roman Buchner,Petr Bém,Libor Teřl a Pavel Tomko.

Kuchyni velmi dobře opět vedli : Vašek Hrabák, Míla Míč,Marie Vidláková,Jana Stahlová,Marie Tichá,Věra Bláhová,Jirka Kozák a Zdeněk Hrubý.

ROK 1989

Rámcový plán tábora byl zaměřen na etapovou hru " Po stopách hrdinů velké vlastenecké války". Vyvrcholením etapové hry byl turistický štafetový pochod celého tábora na 45 km a položení kytice u památníku transportu smrti ve Stodě.Doplněním programu pak byla výtvarná soutěž ke 130.výročí podniku ŠKODA PLZEŇ.

Tábora se zúčastnilo 149 dětí,rozdělených do 14 ti oddílů.Pokračovala i v tomto roce výuka RJ. Program opět pestrý od sportu ke kultuře přes pracovní brigády na pomoc lesnímu závodu Merklín.Velmi dobře byla hodnocena spolupráce s VÚ 5620 Líně,který poskytl tři výchovné pracovníky a dovybavil turistickou základnu na Bukové. Svělou práci odvedl i kolektiv šefkuře Libora Feřta a skvělá byla i práce hospodářů Míly Míče a Miloše Hrůzy.

              ZDE  KONČÍ NĚKOLIKALETÁ HISTORIE NAŠÍ PRÁCE NA LETNÍM DĚTSKÉM TÁBOŘE ZELENÝ HÁJ. JE TO JEN VÝČET TOHO CO JSME PO CELÝCH DVACET LET PŘIPRAVOVALI PRO DĚTI. TATO HISTORIE BY MOHLA BÝT DOPLNĚNA I O NAŠI PRÁCI V DĚTSKÉM TÁBOŘE HOLUBÍ KOUT U MIROŠOVA A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ I PRÁCE V DĚTSKÉM TÁBOŘE V POLSKU-NA BŘEHU BALTU.

 


Plzeň 12.6.2011.